28 Janar, 2023

Çim Peka: Edi Rama, një i sëmurë mendor. Më 7 korrik do e zhveshim lakuriq

 Çim Peka: Edi Rama, një i sëmurë mendor. Më 7 korrik do e zhveshim lakuriq

Nga Çim Peka

Mbreme nje koleg me tha live se protesta e 7 Korrikut eshte ne interes te Berishes!

Po iku koha kur opozita i bente protestat ne interes te Rames, cili eshte problemi e pyes?

Kolegu ishte i qarte: Me mire te shkoje nafta tre mije leke se sa te ulet nen dy mije dhe merita ti njihet opozites e qytetaret te kuptojne se Rama vetem gjuhen e reagimit dhe forces njeh.

Ja, ne kete realitet po jetojme.

Me 7 Korrik nuk rrezohet Rama, por pas 7 Korrikut nuk tallet me ju per llogari te oligarkeve qe pastrojne parate e tij.

Sigurisht qe kjo proteste po ben protagoniste pa fund dhe asgje te keqe nuk ka prej tyre.

Ne fund te fundit Berisha si kardiolog ka shkelqyer, si psikiater nuk ja thote.

Mjafton te shikosh qe pasardhes ne qeveri la nje te semure mendor.

Prandaj mos u frenoni se kush merr protagonizem per protesten, ne ate proteste ka vend per te gjithe.

Disa nga efektet diten e protestes:

Veliaj do ju ruaj ku do beni shurren qe tu vere gjobe, do ta ktheni ne shurrruajtes.

Elisa do ruaje kalin e Skenderbeut, Cuci do ju kontrolloje fcb mos postoni foto te Ediotit lakuriq.

Beni do nxjerre dhe ndonje dokument shtese per inceneratoret qe te spostohet vemendja nga cmimi i naftes.

Kjo e bujqesise do konsumoje kastravece myzeqeje per te treguar se e preferon me shume se kastravecin serb e keshtu me radhe…

Edhe per kaq mjafton protesta!

Ps: Ledi Alibeaj do mbaj nje fjalim te “forte” ne kuvend kunder “non gratave” dhe Yuri do pastroje detin nga mbeturinat me keta qe i bejne llape qeverise duke shuar protestat!

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *