21 Shtator, 2023

Çfarë e lidh Gaz Bardhin me Olti Currin dhe pse e këshilluan izraelitët e Bashës të martohet

 Çfarë e lidh Gaz Bardhin me Olti Currin dhe pse e këshilluan izraelitët e Bashës të martohet

Gazment Bardhi ka përfunduar në qendër të sulmeve të mediave të Sali Berishës, për shkak se është krahu i djathtë i Lulzim Bashës.

Fare papritur, ata janë kujtuar se ai nuk është në rregull dhe ka devijenca.

Në fakt, edhe pse jo zyrtarisht, tashmë dihen prirjet seksuale të Bardhit.

Ai nuk i ka mohuar asnjëherë ato, por as i ka konfirmuar.

Për të shuar këto zëra, këshilltarët izraelitë të fushatës së Lulzim Bashës, i kërkuan Gazment Bardhit që të martohej para fushatës.

Kjo, në mënyrë që të krijonte idenë e një njeriu të rregullt dhe familjar.

Por kjo fasadë është grisur me kohë, që prej një debati të ashpër mes gazetarëve Bledi Mane dhe Olti Curri.

Mane e akuzonte Currin, se bashkëjeton pikërisht me Gazment Bardhin.

Olti Curri nuk e përgënjeshtroi këtë gjë, duke bërë që të ndizeshin akoma edhe më shumë zërat se Gazment Bardhi është pjesë e komunitetit LGTB.

Dhe tani, ata që po ia kujtojnë këtë, janë pikërisht demokratët, të cilët deri më dje thoshin se nuk ishte e vërtetë.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *