27 Shtator, 2023

Bomba e Berishës: Erion Veliaj do arrestohet këto ditë, ja kush ja bëri puçin

 Bomba e Berishës: Erion Veliaj do arrestohet këto ditë, ja kush ja bëri puçin

Sali Berisha thotë se Erion Veliaj do të arrestohet, ndërsa ka publikuar një dokument kompromentues për Veliajn.

Sipas Berishës, këtë document Veliajt ia ka nxjerrë ose Arben Ahmetaj, ose Belinda Balluku, e cila kërkon të kandidojë për kryebashkiake të Tiranës.

“Kartolina “ flet arresti” e Selise Mavi per vitin e Ri per Lal Plehun!

Miq, ne prag te vitit te ri pas darkes se Ligesise te Lal Plehu-Lul Brava-Taulant Bego Balla, darke ku palet me kujdestar te perbashket Irfanin vendosen tja nxjerrin ne rruge te brendshmet narkoshtetit rrogat, targat etj, nga Selia Mavi kesaj rradhe nuk doli plumbi ne zarf si ne filmat me Al Capone por doli dokumenti Bombe per Erion Veline apo kartolina “flet arresti” e partise qe e implikon Lal Plehun gjer ne palce ne aferen 128 milionshe te djegesit te Tiranes.

Ky dokument  eshte vendimi per ndertimin e djegesit te Tiranes dhe eshte firmosur ne kundershtim flagrant me ligjin jashte kompetencave te tij nga Lal Plehu i verbuar nga shuma marramendese qe do grabiste ne aferen 128 milione euro te djegesit te Tiranes. Vendimi sipas ligjit eshte kompetence ekskluzive e Keshillit Bashkiak te Tiranes dhe Keshillit te Qarkut te Tiranes.

Ne Seline Mavi flitet se dy jane burimet e mundshme te kartolines “flet arrest”per Lal Plehun per vitin e Ri.

1- Tigri i Korrupsionit Ahmetaj, i cili pasi gozhdohet perfundimisht ne  aferat e djegesit te Elbasanit dhe te Fierit qe kapin vlerat 52 milione euro mendoj se me bomben me efekt 128 milione euro te Velise shurdhon bujen e dy afereve ku ai eshte firme kryesore krimi.

2- Ndrikull Grykesia e ngerthyer nga klanet e droges ende pa u bere narkoministre tani kerkon ne tave koken e Lal Plehut per te garuar per kryetare bashkie per Tiranen. Por pavaresisht se kush ia nisi, kartolina ne kodin e narkoshtetit de facto eshte flet arresti per Lal Plehun”, shkruan Berisha.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *