1 Tetor, 2023

Berisha sulmon Jemin Gjanën: Si e gjeti në zyrë me sekretaren, me këmbët përpjetë

 Berisha sulmon Jemin Gjanën: Si e gjeti në zyrë me sekretaren, me këmbët përpjetë

Sali Berisha ka sulmuar një ditë më parë ngë Lezha, Jemin Gjanën, pasi ky i fundit ka zgjedhur të bëhet me Lulzim Bashën.

Berisha kujtoi se Gjanës iu besuan disa funksione shtetërore në qeverinë e tij (ish-ministër i Bujqësisë), por sot ai është shndërruar në zëdhënës i Bashës.

“PS nga viti 2009 e deri sot nuk ka votuar asnjëherë. Po ku u katandis partia tjetër, që duhet të ishte partia e shpresës, e besimit, e fitores, e idealeve, ku u katandis në raport me votën? E patë ju dhe të gjithë shqiptarët se kjo ish-parti, se tani jeni ju, në mënyrën më të shëmtuar, më të pabesë dhe të paimagjinueshme ju thotë ju me zërin e zëdhënësit të Lul Bravës, Jemin Gjanës, se këta këtu nuk janë 1800, por janë 5400.

Kjo është vota, prandaj të kuptohet nga çdo shqiptar dhe çdo demokrat se kjo është betejë për liri dhe votën e lirë.

Një ish-zyrtar dhe anëtar i Kryesisë së PD, njeri i besuar në disa funksione, si Jemin Gjana, del para jush, para shqiptarëve dhe thotë se këtu nuk jemi 1850, por jemi 5400, sikur të ishin 4 vetë në një karrige. Ky është votimi, ky është koncepti​”, u shpreh Berisha.

Ky i fundit ka një histori të gjatë bashkëpunimi me Jemin Gjanën në fakt.

Por miqësia e tyre u thye për një histori me pullë të kuqe.

Kur ishte ministër i Bujqësisë, Jemin Gjana u shkarkua nga Sali Berisha.

Dhe kjo, për shkak se e gjeti në zyrë me sekretaren e vet, me këmbët përpjetë.

Sipas burimeve pranë tyre, Berisha kishte shkuar në zyrën e Gjanës dhe kishte hyrë pa trokitur.

Por mbeti i shokuar me atë që pa.

Ai e gjeti Jeminin me sekretaren e vet me tavolinë, me këmbët përpjetë.

Që prej asaj kohe, marrëdhënia e tyre u prish, pasi kur bëhet fjalë për çështje nderi, Doktori nuk toleron.

1 Comment

  • Sali Berisha nga viti 1990 deri ne vitin 2021, ai ka perhapur konflikte dhe hasmeri e gjakmarrjen deri edhe vellavrasjen brenda familjes ne te gjithe teritorin e Shqiperise. Sali Berisha per 30 vitet e fundit eshte organizatori i krimit dhe korrupsionit. Sali Berisha eshte nje lider fallso i demokracise! Keto Prova barbare e terroriste qe jane kryer nga banda e berishizmit me date 8 Janar 2022, jane Akte te renda krimi antikombetar. Objektivi i tyre eshte per te destabilizuar situaten, per te shpetuar nga penalizimi familja Berisha dhe grupi i tyre i organizuar. Berishizmi eshte nje gup kriminal i organizuar per te shkaktuar Akte terrorizmi. Jam nismetar per demokraci nga te paret ne vitin 1990 dhe i perndjekur politik nga ish diktatura komuniste. Demokratet e vertete nuk jane per shkatrrimin e prones publike. Policia e Shtetit me 8 Janar 2022 ka kryer detyren sipas ligjit. Ata neutralizuan Aktet e dhunshme terroriste detabilizuese qe ishin planifikuar per tu ralizuar. Falenderime dhe respekt per Qeverine Demokratike te SHBA. Respekt per ambasadoren znj.Yuri Kim te SHBA ne Tirane! Sepse ata kane shkatrruar strukturat e krimit dhe te korrupsionit te organizuar 30 vjecar te komunizmit sllavjam te berishizmit. Viti 2022 e ka gjetur popullin shqiptar te ndershen, per te jetuar sovran dhe i lire dhe me siguri te plote ne vendin e tyre te shqiponjave. Ka perfunduar koha destabilizuese e berishizmit gjakatar. Sali Berisha eshte nje komunist sllavo Bolshevik i modelit stalinist i brumosur ne gjak dhe ne shpirte. Ai e ka per nder te shkatrroj dhe te vras qytetar te pafajshem me revulucione te modelit sllovjan e fashist te komunizmit serbo-bolshevik.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *