1 Tetor, 2023
Aktualitet Politike

Muç Nano: Berisha njeriu më i pacipë e më i

Mustafa Nano ka “shpërthyer” ndaj ish kryeministrit Sali Berisha. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Nano e konsideron Berishën si një qënie të pështirë dhe të pacipë. “Sali Berisha është njeriu më i pacipë e më i pështirë që më kanë parë sytë ndonjëherë, e jo thjesht në jetën reale. Edhe në libra e […]readmore

Aktualitet

Me munde Enver, me munde…

Nga Amarildo Pregapuca Jam ai djali rebel i Tiranës, ai që flokët kërkonte t’i mbante të gjata, që vishte xhinse kauboj dhe dëgjonte Beatles, Queen, Deep Purple, Scorpions. Jam ai djali që emrin s’e kisha Muharrem, Beqir, Mahmut, Qirjako, pavarësisht se babën ma quanin Eqerem. Jam ai djali që ironikisht përdorte epitetin “tirons” për të […]readmore