27 Shtator, 2023
Aktualitet Jetë

Çfarë ka ndodhur me Eva Alikajn?

Nostalgjikë e njohin si “Elsa”, personazhi i “Pallati 176”, që mbetet ndër komeditë më brilante të vendit tonë. Aktorja Eva Alikaj identifikohet tashmë me personazhin që ka luajtur, duke vijuar të mbetet ndër aktoret më të dashura për publikun shqiptar. Për shumë vite ajo ishte shkëputur nga publiku, duke u përqëndruar vetëm tek jeta personale, […]readmore

Aktualitet Jetë

Timo Flloko mbledh gjithë yjet e artit në Butrint, Marjana

Nga emocionet që dhuruan performancat e jashtëzakonshme të Saimir Pirgut e sopranos së njohur gjeorgjiane Nino Machaidze, tek backgroundi mistik e interpretimet e Luiza Xhuvanit, Ema Andreas, Nik Xhelilajt e Kristian Koroveshit, këngët romantike të Pirro Çakos, rikthimi i Ledina Çelos, energjia e Arilena Arës, performanca elektrizuese nga Soni Malaj e Rovena Dilos, dhe ngjyrat […]readmore

Aktualitet Jetë

Ndahet nga jeta operatori i mirënjohur i kinemasë shqiptare

Ndahet nga jeta operatori i mirënjohur i kinemasë shqiptare, Artisti i Merituar Z. Pëllumb Kallfa. Qendra Kombëtare e Kinematografisë i shpreh ngushëllime të përzemërta familjes, miqve dhe kolegëve të të ndjerit dhe ruan mirënjohje të thellë për punën artistike dhe kontributin e tij në kinematografinë e Shqipërisë. Pëllumb Kallfa ishte operator i filmave kronikale, dokumentarë […]readmore