29 Nëntor, 2023

Artan Hoxha: Lul Brava, prite nesër Sali Matrapikun dhe bandën B9

 Artan Hoxha: Lul Brava, prite nesër Sali Matrapikun dhe bandën B9

Artan Hoxha ka ironizuar atë që pritet të ndodhë nesër në selinë e PD-së.

“Mbani frymen njerez…

Edhe pak ore na ndajne nga momenti historik.

Marshalli dhe zinxhiri komandues i Organizates B9, u shfaqen sot ne mesdite ne skenen e krimit (oborrin e PD).

Pasi bene rigonicionin e fundit te planit te sulmit per neser, i hodhen dhe nje sy fortifikimeve te “kalase” se Bashes.

Nga konsultimi me specialistet xheniere, zinxhiri komandues i B9-te, mundi te evitendoje nje pike te dobet ne fortifikimin e SHQUP-it.

Pavarsisht blindimit te dyereve, dritareve dhe fasades se godines, pavarsisht punes vetmohuese te hekurpunuesve, kovaçeve apo saldatoreve, “fortesa” e Bashes fsheh nje dobesi problematike.

Muret mbajtese te godines se SHQUP-it, nuk jane ne gjithe gjatesine e tyre te qendrueshem dhe te forte.

Per kete arsye, ekspertet xheniere i kane rekomanduar zinxhirit komandues te Organizates B9, perdorimin e matrapikeve per rrezimin dhe shembjen e mureve anesore te godines….

Nga ku me pas mund te depertohet lirisht ne godine.

Lul Brava, prite neser Sali Matrapikun!!!

Po tani si i behet hallit?!!!”, shkruan ai.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *