4 Qershor, 2023

Arian Çani: Dy qen të tërbuar po na kërcënojnë tek vilat në “Rolling Hills” (ku jetojnë pasanikët e Tiranës)

Moderatori Arian Çani nëpërmjet portalit të tij “Zonë e Lirë” ka denoncuar pronarin e një prej vilave në Rolling Hills, Laert Duraj se dy qentë e tij të tërbuar po kërcënojnë banorët e kësaj zone.

Nuk dihet nëse bëhet fjalë për deputetin e Partisë Socialiste në Gjirokastër apo për pronarin e Palma Novas. Kjo pasi  deputeti dhe pronari i Palma Novës ngatërrohen shpesh me njëri- tjetrin.

Emrin i Laert Durajt më pas është fshirë nga postimi duke u shënuar “personazh jo pak i njohur”.

Ai thekson se asnjë nga banorët përreth nuk guxon t’i kërkojë të zotit të qenve t’i qetësojë.

Ai në fund bën një lutje që kush ka miqësi apo autoritet të ndërhyjë.

Postimi i plotë:

S.O.S

Situatë e rënduar nga dy qen të tërbuar në Rolling Hill.

Prej disa muajsh tashmë, dy qen të tërbuar ulërasin dhe lehin me një fuqi të jashtëzakonshme si dhe kërcënojnë çdo kalimtar të rritur e fëmijë që kalon paqësisht në rrugë.

Qentë e tërbuar po tmerrojnë nga zhurma gjithë banorët përreth por askush nuk guxon t’i kërkojë të zotit t’i qetësojë.

Arsyet kuptohen lehtësisht. Do mjaftonte një instruktor qensh dhe problemi do ishte zgjidhur për tre ditë. Por jo.

Pronari i qenve, një personazh jo pak i njohur në disa komunitete, as nuk denjon të reagojë.

Kush ka miqësi ose autoritet për t’ia kërkuar këtë të zotit, është i lutur të ndërhyjë.

Ky është një lajmërim i parë.

Do ju informojmë më tej në ditët në vijim…

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *