9 Dhjetor, 2023

Andi Bushati i përgjigjet ashpër Yuri Kim: Ty të paguan Edi Rama të sulmosh Berishën

 Andi Bushati i përgjigjet ashpër Yuri Kim: Ty të paguan Edi Rama të sulmosh Berishën

Gazetari Andi Bushati ka reaguar ndaj ambasadores Yuri Kim, e cila iu bëri një pyetje publike kandidatëve të Sali Berishës për zgjedhjet e 6 marsit.

“Pyetje për kandidatët: Nëse sponsorizuesi kryesor i juaj është dikush i shpallur “non grata” për korrupsion domethënës, çfarë po u premtoni votuesve saktësisht?

Kush do të jenë pronarët juaj nëse fitoni dhe çfarë detyrimi do të keni kundrejt tyre?

Çfarë duhet të presin shqiptarët? Çfarë duhet të presin Shtetet e Bashkuara?”, shkruante ambasadorja Kim.

Ndërsa Bushati i përgjigjet:

“Po nese sponsori juaj eshte hajduti i inceneratoreve, shefi i ministrit te sukseshem Tahiri, personazhi i pergjimeve te BILD? Apo per keto ambasadorja nuk ka as sy as memorje?”

1 Comment

  • Rrofsh o trim kshtu mbrohet Demokracija Respekt

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *