28 Janar, 2023

Aktori i njohur shqiptar në gjendje kritike për jetën, familjarët apel për ndihmë: Kurimi kushton 12 mijë euro

 Aktori i njohur shqiptar në gjendje kritike për jetën, familjarët apel për ndihmë: Kurimi kushton 12 mijë euro

Aktori i njohur shqiptar Anastas Nika është në gjendje të rëndë shëndetësore dhe ka nevojë për kurim urgjent. Kjo gjë është bërë me dije nga djali i tij Enea Nika, i cili ka hapur dhe një llogari në “Gofundme”, pasi kurimi i të atit kushton 12 mijë euro.

Për të gjithë ata persona të cilët duan të kontribuojnë, është publikuar numri i llogarisë, ku mund të dërgojnë ndihma për aktorin e njohur.

Raiffeisen Bank

IBAN: AL72200211780000000011171347

Numër llogarie: 0011171347

Anstas Nika ka realizuar me shumë profesionalizëm dhe pasion rreth 130 role në skenë, kinema dhe televizion.

“Fillon të ketë vështirësi në ecje, të folur dhe më vonë të marrë frymë. Kemi kaluar më shumë se 5 muaj në Spitalin Kombëtar të Neurologjisë në Athinë dhe Tiranë, duke u përpjekur të kuptojmë diagnozën e duhur.

Diagnoza e hershme u besua të ishte ALS (sëmundje nervore e pashërueshme).

Por Zoti është i mirë dhe sot u konfirmua se ai është diagnostikuar me Neuropatinë Motorike Multifokale (MMN).

Ky është një lajm shumë i mirë sepse kjo diagnozë ka një trajtim. Por trajtimi është i shtrenjtë. Vetëm terapia e parë kushton 12000$. E dyta dhe e treta do të varen pas të parës.

Kështu që në këtë situatë po kërkoj ndihmën tuaj Doug nëse mund të mblidhni një donacion për të mbuluar shpenzimet e terapisë së parë; sepse babai im nuk është në gjendje të mirë dhe çdo ditë po përkeqësohet.

Tani për tani ai nuk është në gjendje të ecë dhe të qëndrojë vetëm, kështu që ai ka nevojë gjithmonë për një person afër. Gjithashtu, ju lutem mbajeni atë në lutjet tuaja”, bën me dije djali i aktorit.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *