1 Tetor, 2023

Aktori i njohur Petrit Malaj, propozohet për ambasador në Kosovë

 Aktori i njohur Petrit Malaj, propozohet për ambasador në Kosovë

Aktori i njohur Petrit Malaj, duket se do të jetë ambasadori i ri i Shqipërisë në Kosovë.

Propozimi është bërë nga kryeministri Edi Rama.

Ai pritet të dalë para Komisionit të Jashtëm dhe pastaj të votohet në Kuvend.

Dhe sipas të gjitha gjasave, do të marrë votat për t’u emëruar kështu zyrtarisht si ambassador.

Kujtojmë që Petrit Malaj ka vite që është përfshirë në politikë.

Ai ka kandiduar disa herë për deputet në vendlindjen e tij, Tropojë, por nuk është zgjedhur asnjëherë.

Ne i urojmë suksese në këtë detyrë të re, nëse emërohet.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *