3 Dhjetor, 2023

Adriano Celentano feston 84-vjetorin e lindjes

 Adriano Celentano feston 84-vjetorin e lindjes

Ikona Adriano Celentano feston sot 84-vjetorin e lindjes!

Adriano Çelentano numëron në karrierën e tij të gjatë muzikore 50 albume dhe 150 milionë disqe të shitura.

Ai gjithashtu ka qënë protagonist në rreth 40 filma dhe në vitin 1987 nisi edhe karrierën si moderator në televizion.

Suksesin më të madh Adriano Çelentano e arriti me filmin “Jepu majmunëve sheqer”, një histori dashurie mes një shoferi autobusi dhe një princeshe, të luajtuar nga Ornella Muti.

 

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *