9 Dhjetor, 2023

100 mijë euro të Bashkisë apo Erion Veliajt?!

 100 mijë euro të Bashkisë apo Erion Veliajt?!

Nga Belind Këlliçi

Bamirësi me paratë e kujt?

Që kryebashkiaku i Tiranës ka oreks për t’i futur duart gjithandej e di edhe bufi. Na e vërtetoi me ndërhyjen në zgjedhjet e Federatës Shqiptare të Futbollit, ku me gjuhën e tij të pistë shantazhonte zgjedhësit.

Këtë herë Veliaj shfaqet si bamirës krah artistit Ermal Meta. Të dy bashkë kanë dhuruar 100 mijë euro për një qendër të kishës katolike në Lezhë.

Erion Veliaj apo Bashkia Tiranë i dhuron këto para?

Nëse i dhuron bashkia, përse në Lezhë dhe jo diku në Tiranë ku zotëria është kryebashkiak? Nëse i dhuron bashkia, përse nuk afishohet emri i institucionit por emri i tij? Vetëm për propagandë. Për ta reklamuar veten si bamirës. Me paratë e kujt po bën bamirësin?

Ky rast duhet hetuar menjëherë.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *